Eaton | 9E UPS | 9E1000IR | 1000 VA | 900 W | 230 V
| All | |
| AC-sisendpinge | 230 V |
| AC-sisendsagedus | 40-70 Hz |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Embeeded battery | Yes |
| Gross depth (mm) | 440 mm |
| Gross height (mm) | 89 mm |
| Gross weight | 18.6 kg |
| Gross width (mm) | 440 mm |
| Maht | 1000 VA |
| Net weight | 17.6 kg |
| Packing quantity | 1 pc(s) |
| Palette Qty | 54 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 800 g |
| Plastic (No PET) | 200 g |
| Producer | Eaton |
| Producer product family | 9E UPS |
| Producer product name | 9E1000IR |
| Puhvertoiteallika topoloogia | On line |
| Tare weight (kg) | 1 kg |
| TI weight (kg) | 8 kg |
| Type of battery | Battery |
| Võimsus | 900 W |
| Volume (m3) | 0.0172304 m |
| Warranty | 36 month(s) |
| WEEE tax | Yes |

